niedziela, 5 kwietnia 2015

Mazurek z kajmakiem i kremem budyniowym

Rozszalałam się w te Święta :)
Mazurki wyszły cudnie. Postanowiłam zrobić przyjemność mojemu Narzeczonemu i przygotowałam mazurek z kajmakiem, bo bardzo go lubi. Niebo w gębie. Zachęcam do pieczenia domowych mazurków!

mazurek, mazurki, mazurek wielkanocny, mazurek z kajmakiem, mazurek przepis, mazurki przepisy, przepis na mazurek, przepis na mazurka


Potrzebujemy:

- 175g mąki pszennej,
- 25g cukru pudru,
- 100g schłodzonego masła 82%,
- 1 łyżka śmietany 18%,
- 1 żółtko,

Wypełnienie
- 1/3 puszki kajmaku,
- 6-8 łyżek kremu budyniowego,
- 3-4 kostki mlecznej czekolady.

Przygotowanie

Wszystkie składniki na ciasto umieszczamy w misie miksera i miksujemy/wyrabiamy. Można także zrobić to ręcznie. Ciasto formujemy w kulę, owijamy folią i wkładamy do lodówki na godzinę. 
Po upływie godziny rozwałkowujemy ciasto na grubość około 4mm i wycinamy z niego kształt pisanki. Z pozostałych ścinków kształtujemy wałeczek i przyklejamy na zewnętrznej stronie mazurka. Ciasto umieszczamy na papierze do pieczenia i ponownie schładzamy w lodówce przez około 30-60 minut. 
Przed włożeniem ciasta do piekarnika nakłuwamy je widelcem. Pieczemy około 15 minut w temperaturze 200 stopni, do zarumienienia. Po upieczeniu, studzimy.

Wypełnienie
Smarujemy kajmakiem spody mazurków. Następnie nakładamy krem budyniowy. Całość obsypujemy mleczną czekoladą.

mazurek, mazurki, mazurek wielkanocny, mazurek z kajmakiem, mazurek przepis, mazurki przepisy, przepis na mazurek, przepis na mazurka

Smacznego!
 

1 komentarz: