poniedziałek, 5 października 2015

Drożdżówka z kruszonką

Czy lubicie nieskomplikowane przepisy, zwłaszcza na skomplikowane ciasta? 
Mam dla Was bardzo prosty przepis na pyszną drożdżówkę. Otrzymałam go od mojej Teściowej, za co serdecznie dziękuję. Wszystkie przepisy na drożdżówkę, z którymi spotkałam się wcześniej były bardzo wymagające i skomplikowane. Ten przepis Was nie rozczaruje:)

drożdżówka, drozdzowka, drożdżówka z kruszonką, prosta drożdżówka, przepis na drożdżówkę, prosty przepis na drożdżówkę, drożdżówka przepis,


Potrzebujemy: 

- 25g świeżych drożdży,
- 1 szkl. cukru,
- 1 opakowanie cukru wanilinowego,
- 4 rozkłócone jajka,
- 1 szkl. oleju,
- 3/4 szkl. letniego mleka,
- 4 szkl. mąki,
- szczypta soli,
oraz na kruszonkę:
- 1 szkl. mąki,
- 1/2 szkl. cukru,
- 1/2 kostki margaryny do pieczenia lub masła.

Przygotowanie

Wszystkie wymienione powyżej składniki dodajemy kolejno, dokładnie w takiej kolejności, do dużej miski. Przykrywamy ścierką i odstawiamy na 3 godziny.
Po około 2,5 h przygotowujemy kruszonkę. Mąkę, cukier i margarynę zagniatamy w gładką kulę. Owijamy folią spożywczą i odkładamy do lodówki. 
Formę o wymiarach 30 x 25 x 6 lub 30 x 18 x 5.5 cm wykładamy papierem do pieczenia lub smarujemy masłem.Zawartość miski dokładnie mieszamy, możemy rękę. Składniki muszą być dobrze połączone. Następnie przekładamy do formy. Na wierzch ścieramy na tarce kulę. 
Wstawiamy do zimnego piekarnika. Pieczemy 40 minut w temperaturze 170-180 stopni.

drożdżówka, drozdzowka, drożdżówka z kruszonką, prosta drożdżówka, przepis na drożdżówkę, prosty przepis na drożdżówkę, drożdżówka przepis,

Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz